Yüksek İhtisas Üniversitesi’ndeyiz

Uluslararası Sağlık Turizmi Enstitüsü Başkanımız Dr. Fatih Seyran ve Denetleme Kurulu Üyemiz Furkan Çoker, Yüksek İhtisas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kadirhan Sunguroğlu’nu makamında ziyaret etti.

Görüşme kapsamında Türkiye’de sağlık turizminin gelişimi için gerçekleştirilen çalışmalar ve akademik yayınlar değerlendirildi. Sağlık turizminin ülkemiz için büyük bir fırsat olduğunu belirten Rektör Sunguroğlu yaptığı değerlendirmelerde “Sağlık turizmi gerçekten de önümüzdeki süreçte gençler için hem yeni bir istihdam ve uzmanlık alanı, hem de girişimciler için yeni bir fırsat alanı olarak değerlendirilebilir” ifadelerini kullandı. Yüksek İhtisas Üniversitesi ile Uluslararası Sağlık Turizmi Enstitüsü arasında önümüzdeki süreçte yapılabilecek iş birliği konularının da görüşüldüğü ziyaret, oldukça verimli bir ortamda gerçekleşti.

Uluslararası Sağlık Turizmi Enstitüsü Başkanımız Dr. Fatih Seyran ise ziyaret sonunda Rektör Sunguroğlu’na “Sağlık Turizmi Yönetimi” kitabını takdim etti. Görüşmede üniversite öğretim üyelerinden Prof. Dr. Fatma Duygu Özel Demiralp ile Emlak Federasyonu (EMFED) Başkanı Nejla Aykaç da hazır bulundu.

Diğer Yazılar

Yazıyı Paylaş: