Dünya Sağlık Turizmi Konseyi’ne Yeni Başkan

Dünya Sağlık Turizmi Konseyi – GHTC, 2024-2026 dönemi için yeni başkan olarak Moldavya temsilcisi Natalia Ciobanu’yu yeni başkan olarak seçti. Ciobanu genel sekreter olarak ülkesinden Auro Revenco’yu atadı.

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
BAFRA / KKTC –
Kuzey Kıbrıs’ta Sağlık Turizmi Zirvesi’nde 50 ülkeden 300’ü aşkın katılımcı ile GHTF204 adlı da forumda toplanan Dünya Sağlık Turizmi Konseyi – GHTC, 2024-2026 dönemi için yeni başkan olarak Moldavya temsilcisi Natalia Ciobanu’yu yeni başkan olarak seçti. Ciobanu genel sekreter olarak ülkesinden Auro Revenco’yu atadı.

Başkan dışındaki GHTC Yönetim Kurulu ise Dr. Jia Xiao Fang (Çin), Luka Striskoviç (Hırvatistan) Lutz Lungwitz (Almanya), Aibek Alanov (Kırgızistan), Amine Bellamine (Fas), Ahmad Alaraij (Suudi Arabistan), Michal P. Dybowski (Polonya), Ahmet Savaşan (KKTC) olarak belirlendi.

GHTC Kurucu Başkanı Emin Çakmak’ın yönettiği genel kurulda Natalia Ciobanu 15 oy, Ahmad Alaraij 7 oy aldı.
Daha sonra Ahmet Savaşan, GHTC’nin bayrağını Natalia Ciobanu’ya devretti.

Natalia Ciobanu, kendisini seçenlere teşekkür ettikten sonra GHTC’de dijital teknoloji ve yapay zekanın getireceği kolaylıkları hayata geçireceğini söyledi.

GHTC’de görevi devreden Dr. Ahmet Savaşan “Sağlık turizmi uluslararası barışı destekleyen bir çalışmadır. Sizler Kuzey Kıbrıs’ın dünyaya tanıtımı için dönem başkanlığı fırsatını verdiğiniz ve yanımızda olduğunuz için sizlere teşekkür borçluyuz” dedi.

Kaynak: www.turkiyeturizm.com

Diğer Yazılar

Yazıyı Paylaş: