Seyran, YENİ SENDİKA Genel Başkan Vekili Seçildi

Sağlık ve sosyal hizmet kolunda sendikal faaliyet gösteren YENİ SENDİKA’nın Birinci Olağan Genel Kurulu Ankara’da gerçekleştirildi. Yapılan seçimde Uluslararası Sağlık Turizmi Enstitüsü Başkanımız Dr. Fatih Seyran da Genel Başkan Vekili olarak seçildi.

2022 yılı Eylül ayında kurulan ve kısa sürede teşkilatlanan YENİ SENDİKA’nın Birinci Olağan Genel Kurulu, yurdun dört bir yanından gelen delegelerin yoğun katılımı ile büyük bir coşku içerisinde gerçekleşti. Genel Kurulun açılışı Genel Başkan Yardımcısı Ayşen Pıravadı tarafından gerçekleştirildi. Uluslararası Sağlık Turizmi Enstitüsü Başkanı ve YENİ SENDİKA Genel Başkan Vekili Dr. Fatih Seyran, sendikanın altı aylık faaliyet raporunu sunarak vizyon projeler üzerine bilgiler verdi. Vizyon projelerden biri olan YENİ ENSTİTÜ’nün ayrıntılarına da değininen Seyran, yenilikçi sendikacılık anlayışı ile YENİ SENDİKA olarak durmaksızın çalışmaya, üretmeye ve çözüm önerileri sunmaya devam edileceğinin altını çizdi. Genel Başkan Yardımcsı Fatih Cingöz ise genel kurula mali raporları açıkladı. Başkanlığını Günay Kaya’nın yaptığı divan kurulunda Av. Abdullah Polat,  Recep Kurum, Suna Varol Cörüt ve Neslihan Erdoğan yer aldı. Genel Başkan Metin Memiş ise tüm teşkilata teşekkür ederek başladığı konuşmasında daha altı aylık bir kuruluş süreci olmasına rağmen %2 baraj uygulaması ve yaşanan deprem nedeni ile sendikal mücadelede doğal olarak ülke genelinde bir durgunluk yaşandığını belirtti. Buna rağmen YENİ SENDİKA olarak hem teşkilatlanma, hem üye sayıları, hem de Genel Merkez çalışmalarının ülkemizdeki memur sendikacılığına önemli katkılar sunacağını ifade etti.

Genel Başkan Metin Memiş, “Gündemin peşinde sürüklenen değil, gündemi peşinde sürükleyen bir sendikacılık ideali ile sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarını ve çözüm önerilerini gündeme taşıyacak, takip edecek ve çözecek bir irademiz var” şeklinde konuştu. Memiş, YENİ SENDİKA’nın önümüzdeki yıllarda hem sayısal açıdan, hem de etki anlamında hızla genişleyeceğini söyledi. Sendikanın kurulduğu günden bu yana ürettiği altı aylık faaliyetlerinin, neredeyse otuz yıllık sendikaların faaliyetleri ve projeleri gibi olduğunu belirtti.

Genel Kurulda tüzük tadil komisyonu çalışmalarınının tamamlanmasının ardından, zorunlu organların seçimine geçildi. Seçim sonrasında oluşan Genel Yönetim Kurulu ise şu şekilde belirlendi:

Genel Başkan Metin MEMİŞ 

Genel Başkan Vekili Dr. Fatih SEYRAN

Teşkilat Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Recep TEMEL

Finans Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fatih CİNGÖZ

Mevzuat ve Toplu Sözleşme Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet ACUNER

Eğitim ve Sosyal Faaliyet Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Musa AKAN

Kurumsal İletişim, AR-GE ve Yeni Medya Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayşen PIRAVADI       

Diğer Yazılar

Yazıyı Paylaş: