ATO Sağlık Turizmi İstişare Toplantısı’ndayız

ATO’nun 56 No’lu Sağlık Hizmetleri Meslek Komitesi’nin organizasyonu ile düzenlenen Sağlık Turizmi İstişare Toplantısı, Komite Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi Naz Öztürk’ün başkanlığında Ankara Bilim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Çağlar, Ankara Bilim Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yavuz Selim Özdemir, Meclis Üyesi Dr. Levent Uğurlu, Komite Üyesi Süleyman Yasin Gökçe, Uluslararası Sağlık Turizmi Enstitüsü Başkanı Dr. Fatih Seyran ve sektör temsilcilerinin katılımıyla ATO Duatepe Hizmet Binası’nda gerçekleşti.

Uluslararası Sağlık Turizmi Enstitüsü Başkanımız Dr. Fatih Seyran, ATO’nun 56 No’lu Sağlık Hizmetleri Meslek Komitesi’nin organizasyonu ile düzenlenen Sağlık Turizmi İstişare Toplantısı’na katıldı.

ATO Duatepe Hizmet Binası’nda gerçekleşen ve Komite Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi Naz Öztürk’ün başkanlığında yapılan toplantıya Ankara Bilim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Çağlar, Ankara Bilim Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yavuz Selim Özdemir, Meclis Üyesi Dr. Levent Uğurlu, Komite Üyesi Süleyman Yasin Gökçe ve sektör temsilcileri de katıldı.

Uluslararası Sağlık Turizmi Enstitüsü Başkanımız Dr. Fatih Seyran, toplantı kapsamında yaptığı değerlendirmelerde Ankara’da sağlık turizmi alanında yapılacak her türlü kongre, seminer, çalıştay gibi akademik çalışmalara enstitü olarak katkı verileceğini ifade etti.

Toplantıda Ankara’da sağlık turizminin geliştirilmesi amacıyla atılabilecek adımlar da tartışıldı. Bu bağlamda Ankara’nın sağlık alt yapısı ve hizmet kalitesindeki avantajları kadar, doğrudan uçuş, ulaşım ve turizm konusundaki destinasyon dezavantajları değerlendirildi. Benzer toplantıların önümüzdeki süreçte de düzenli şekilde yapılmasına karar verildi.

Diğer Yazılar

Yazıyı Paylaş: